Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej
Młodzika z okazji 10-lecia UKS Suchanik

Z okazji 10-lecia
 istnienia
UKS Suchanik Gdańsk odbył się pierwszy turniej w piłce siatkowej młodzika dla chłopców z roczników 2000/2001. Ośrodek wczasowy PALEO ufundował puchary, medale i statuetki dla najlepszych zawodników, a każdy uczestnik otrzymał okolicznościową koszulkę. W imprezie, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 42 w Gdańsku w terminie 16-18.10.2015 roku wzięło udział sześć bardzo mocnych drużyn z naszego województwa. Każdy mecz toczył się do dwóch wygranych setów do 25 punktów, a obowiązywał system gry „każdy z każdym”.  Bez względu na wynik zawsze grano trzeciego seta do 15 punktów, dzięki czemu wszystkie drużyny rozegrały 15 setów. Był to idealny sprawdzian tuż przed rozpoczęciem sezonu.

Najlepsza okazała się ekipa SPS Lębork, która wygrała wszystkie mecze. Na drugim miejscu stanęli zawodnicy z UMKS Jurand Malbork, którzy co prawda przegrali jedyny mecz ze zwycięzcami turnieju, ale aż czterokrotnie wygrywali dopiero w po tie – breaku. Na najniższym stopniu podium zadomowili nasi chłopcy z pierwszego zespołu UKS Suchanik Gdańsk. Graliśmy bardzo dobre mecze, a każdej z w/w drużyn urwaliśmy seta. W ostatnim meczu, którego stawką był srebrny medal graliśmy z Malborkiem. Był to zdecydowanie najlepszy mecz całego turnieju. Po zwycięstwie w pierwszym secie 25:19, w drugim choć już prowadziliśmy kilkoma punktami daliśmy się dogonić w końcówce przegrywając tego seta 22:25. Tie-break to popis w obronie obu drużyn. Walka trwała punkt za punkt do samego końca. Więcej zimnej krwi zachowali przeciwnicy, którzy rozstrzygnęli wynik na swoją korzyść wygrywając 15:12. Drugi nasz zespół to mieszanka młodości i doświadczenia, gdyż reprezentowali go chłopcy, którzy dopiero zaczynali swoją przygodę z dorosła siatkówką oraz absolwenci naszego Klubu. Wygrali co prawda jeden mecz zajmując piąte miejsce, ale w meczach z Kobylnicą i Malborkiem przegrali nieznacznie dopiero po tie-breaku. Z pośród wszystkich graczy wyłoniono najlepszą szóstkę turnieju, w której znalazło się dwóch naszych wychowanków, którzy gościnnie zagrali w turnieju.