SUCHANIK GDAŃSK

Sezon 2016 - 2017

III Ogólnopolski Turniej Mini Siatkówki
Chłopców w Kołobrzegu

W dniach 16-18.02.2016 odbył się III Ogólnopolski Turniej Mini Siatkówki Chłopców w Kołobrzegu. Nasi chłopcy grali w składzie Piotr Kuras (k), Mateusz Kusznerczuk, Maciej Feliks, Jędrzej Migas i Igor Graczyk. W turnieju wzięło udział 20 zespołów, które grały w dwóch grupach po 10 zespołów. Nasza drużyna wygrała swoją grupę, nie ulegając żadnej ekipie. Z 9 zwycięstwami zajęliśmy 1 miejsce. W grupie finałowej grały po 3 najlepsze z dwóch grup. W pierwszym meczu przyszło nam zmierzyć się z drużyną z Milcza. Bo bardzo trudnym spotkaniu, gdzie mieliśmy trzy piłki meczowe ulegliśmy po błędach własnych. Kolejne spotkanie wygraliśmy pewnie z drużyną UKS SET Starogard Gdański II. Sprawa podium cały czas była otwarta. Niestety do końca turnieju nie udało nam się już odnieść zwycięstwa ulegając drużynom z Krotoszyna, Starogardu i Gubina. Ostatecznie zakończyliśmy zawody na 5 miejscu. Na wyróżnienie zasłużył Mateusz Kusznerczuk, który został wybrany najlepszym atakującym turnieju.

o Puchar Dyrektora SP 8

W Szkole Podstawowej nr 8 im. Przyjaciół Ziemi w Gdańsku w dniu 6.12.16 odbył się I Mikołajkowy Turniej o Puchar Dyrektora SP 8. Współorganizatorem turnieju był UKS Suchanik Gdańsk, który ufundował nagrody i medale. W turnieju wzięło udział 17 drużyn - UKS Suchanik, UKS Jasieniak Gdańsk, KaEmKa Starogard Gdański oraz chłopcy z tutejszej Szkoły Podstawowej nr 8. Dzięki wsparciu dyrekcji i wielkiej życzliwości można było zorganizować w ten szczególny dzień świetną imprezę mini siatkówki chłopców w kategorii „2”. Rywalizacja była zacięta, przynosząca wiele ciekawych akcji, a przede wszystkim dużo uśmiechu na twarzach dopiero co raczkujących w siatkówce młodych adeptów.  W finale turnieju spotkały się  KaEmKa Starogard Gdański oraz UKS Jasieniak Gdańsk I. Lepszy po zaciętym boju okazał się ten drugi zespół. Trzecie miejsce wywalczył zespół UKS Jasieniak II.