SUCHANIK GDAŃSK

Sezon 2016_2017

XV Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej
Młodzików w Malborku

W dniach 9-11.12.2016 zostaliśmy zaproszeni na Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Młodzika w Malborku. Turniej był mocno obsadzony. Graliśmy w jednej  7 drużynowej grupie systemem każdy z każdym. W piątek na początku naszych zmagań spotkaliśmy się z naszym ligowym rywalem drużyną SPS Lębork. Pierwszy set był wyrównanym starciem, opiewającym  w wiele ciekawych akcji. Natomiast końcówka spotkania była już pod dyktando SPSu . Drugi set był już festiwalem dobrej gry rywala. Nie mogliśmy znaleźć sposobu na dobre ataki drużyna Lęborka. Wiele błędów własnych przyczyniło się do wysokiej wygranej SPSu 2:0 (25:18, 25:6). W drugim starciu spotkaliśmy się z drużyną z Wołomina. Po zaciętym boju i wielu przebłyskach dobrej gry, drużyna z Wołomina okazała się lepsza w dwu setowym starciu. W naszej drużynie brakowało stabilnego przyjęcia i przez to byliśmy odrzuceni od siatki 0:2 (21:25, 18:25). W trzecim spotkaniu natrafiliśmy na najmocniejszą w tym turnieju drużynę KS Kaliningrad. Niestety nie potrafiliśmy znaleźć sposobu na mocne skrzydła drużyna z Kaliningradu, przegrywamy 0:2 (11:25, 17:25). W dalszej części spotkaliśmy się z drużynami  UMKS Jurand Malbork I i II oraz drużyną Tempo 25 Olsztyn. Wszystkie trzy pojedynki wygraliśmy bardzo pewnie nie tracąc seta. Była to lepsza część turnieju, w której nasi chłopcy dostali wiatru w żagle i grali bez kompleksów. Turniej zakończyliśmy na 4 miejscu.