SUCHANIK GDAŃSK

Sekcja dziewcząt

Mistrzostwa Gdańska Szkół Podstawowych
 w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt „4”

We wtorek 17 stycznia 2012 roku w Szkole Podstawowej nr 42 Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej zorganizował finał Mistrzostw Gdańska w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt. W tegorocznych rozgrywkach w Mini Piłce Siatkowej dziewcząt udział wzięło łącznie 220 zawodniczek z 22 zespołów szkolnych.

Naszą szkołę reprezentowały zawodniczki UKS Suchanik Gdańsk. Od pierwszej rundy dziewczęta grały wszystkie swoje mecze w SP 42, hali w której trenują i dobrze znają. Wykorzystały ten atut wygrywając pierwszą rundę bez straty seta pokonując SP 11 - 2:0 (25:18, 25:19) oraz SP 19 - 2:0 (25:18, 25:23).

W drugiej rundzie, gdzie zwycięzca uzyskiwał awans do finału dziewczęta dość pewnie wygrały swoje pierwsze spotkanie z SP 8 - 2:0 (25:7, 25:13). W drugim meczu, decydującym o pierwszym miejscu w grupie spotkały się z dziewczętami trenującymi w Gedanii. Nasze dziewczyny bardzo zmobilizowane walczyły o każdy punkt i pokonały rywalki z SP 5 - 2:0 (25:16, 25:23)

W finale wystąpiły najlepsze zespoły z czterech gdańskich szkół podstawowych. W pierwszym meczu z SP 85 dziewczęta pomimo ambitnej walki nie utrzymały koncentracji i przegrały w tie – breaku: SP 85 – SP 42 2:1 (25:19, 22:25, 15:12). W drugim meczu decydującym o tym, która drużyna zdobędzie brązowy medal spotkaliśmy się z SP 55. W pierwszym secie nasze dziewczyny zagrały bardzo skutecznie wygrywając partię 25:16. W drugim secie role się odwróciły i o zwycięstwie po raz kolejny decydował tie – break. Dziewczęta zmobilizowane i skoncentrowane grały punkt za punkt do stanu 10:11. Od tamtej pory nasze dziewczyny, dzięki bardzo dobrej grze Wiktorii Pupek zdobyły 4 punkty z rzędu prowadząc 14:11. Po czasie przy wyniku 12:14, dziewczęta z SP 55 popełniły błąd co pozwoliło wygrać cały mecz 2:1 (25:16, 14:25, 15:12). Po wygranym spotkaniu dziewczęta zatańczyły w kółeczku ze szczęścia. W ostatnim meczu spotkaliśmy się z SP 48, zdecydowanym faworytem całego turnieju. Pomimo porażki 2:0 - SP 48 – SP 42 (25:15, 25:14) dziewczęta walczyły na luzie ale i ambitnie, dzięki czemu zdobyły 15 i 14 punktów w setach.

Brązowy medal Mistrzostw Gdańska to największy sukces, który odniosły nasze dziewczęta.