Puchar Pomorza 2011

III Ogólnopolski Turniej Mini Siatkówki
Chłopców o „Puchar Pomorza”

Uczniowski Klub Sportowy „SUCHANIK” przy współudziale sponsorów (Procad, Trefl, VaBank) był organizatorem
III Ogólnopolskiego Turnieju Mini Siatkówki Chłopców o „Puchar Pomorza”. W trzydniowej imprezie, która odbyła się w terminie 8 – 10 kwietnia 2011 roku udział wzięło 120 zawodników. W kategorii „2” wystartowało 18 drużyn podzielonych na dwie grupy 9 – drużynowe. Pięć najlepszych ekipy z każdej grupy rywalizowały o miejsca 1 – 10, pozostałe drużyny o miejsca 11-18. Na wszystkich etapach obowiązywał system gry „każdy z każdym” do 15 punktów. W kategorii „4” udział wzięło 14 drużyn, które również grały systemem „każdy z każdym” do 25 punktów.

Najlepszym zespołem w czwórkach okazała się drużyna gospodarzy     UKS Suchanik Gdańsk I w składzie (Maciej Ptaszyński - kapitan, Piotr Mikołajewski, Damian Janusz, Adam Śliwiński i Adam Szawliński). Chłopcy w całym turnieju wygrali wszystkie mecze, grając bardzo mądrze i dobrze przeciwko wszystkim rywalom (tylko dwóm ekipom udało się zdobyć 20 punktów, pozostali musieli uznać wyższość naszego zespołu). Na drugim miejscu uplasowała się drużyna SP 4 Bydgoszcz, a trzecie miejsce wywalczył pierwszy zespół UKS JANTAR Pruszcz Gdański. Oba zespoły doznały trzech porażek, a o wyższym miejscu ekipy znad Brdy zdecydował lepszy stosunek małych punktów. Druga drużyna UKS Suchanik Gdańsk w składzie (Krzysiek Horeczy - kapitan, Damian Nowak, Arek Baranowski, Krystian Bukowski) z siedmioma wygranymi meczami zajęła 7 miejsce w ogólnej klasyfikacji.

W kategorii dwójek zwyciężył zespół UKS Jasieniak Gdańsk I, który w całym turnieju nie przegrał żadnego meczu. Drugie miejsce zajął drugi zespół UKS Piast Krotoszyn, a trzecie miejsce zajęła pierwsza drużyna UKS Piast Krotoszyn. Nasz Klub reprezentowało 7 drużyn. Najlepszym zespołem okazał się pierwszy zespół UKS Suchanik Gdańsk w składzie (Kacper Buczyński, Marcel Malinowski), który uplasował się na 7 miejscu, tuż za nimi na 8 miejscu uplasował się drugi zespół w składzie (Kacper Chmielewski, Krzysiek Kopernik).  Trzeci zespół zajął 12 miejsce (Radek Chabrowski, Wiktor Kowalczyk, Kuba Górski), czwarty zespół zakończył rywalizację na 13 miejscu (Mateusz Weiner, Michał Bilski, Jan Błaszkowski), piąty zespół zajął 16 miejsce (Mikołaj Lewiński, Kacper Bierawski), szósty zespół 17 miejsce (Maciej Michalak, Krzesimir Rogiel), zaś siódmy zespół 18 miejsce (Jan Górski, Hubert Jaworowski).

Puchary i medale wręczał Pan Maciej Horeczy – wiceprezes PROCAD S.A. Wszyscy uczestnicy otrzymali koszulki klubowe. Ponadto zawodnicy otrzymali nagrody w postaci puzzli, linijek, długopisów, pudełek śniadaniowych oraz słodyczy. W obu kategoriach wyłoniono najlepszych i najwszechstronniejszych zawodników, którzy oprócz statuetek otrzymali dodatkowe nagrody.

Najlepszy zawodnik „4” – Piotr Mikołajewski (UKS Suchanik Gdańsk)
Najwszechstronniejszy zawodnik „4” – Maciej Ptaszyński (UKS Suchanik Gdańsk)