UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY
SUCHANIK GDAŃSK

Puchar Pomorza 2009

I Ogólnopolski Turniej Mini Siatkówki Chłopców o „Puchar Pomorza”

Uczniowski Klub Sportowy „SUCHANIK” przy współudziale sponsorów (Torus, Live, Procad, Twoja Gazeta Dzielnicowa) był organizatorem I Ogólnopolskiego Turnieju Mini Siatkówki Chłopców o „Puchar Pomorza”. W Trzydniowej imprezie, która odbyła się w terminie 3 - 5 kwietnia 2009 roku udział wzięło 86 zawodników. W kategorii „2” wystartowało 20 drużyn podzielonych na dwie grupy 10 – drużynowe. Pięć najlepszych ekip z obu grup rywalizowało o miejsca 1 – 10, pozostałe zaś o miejsca 11 – 20. Na wszystkich etapach obowiązywał system gry „każdy z każdym”. W kategorii „3” udział wzięło 13 drużyn, które również grały systemem „każdy z każdym”.

Najlepszym zespołem w trójkach okazała się pierwsza drużyna gospodarzy UKS Suchanik Gdańsk w składzie (Alek Bochan, Mateusz Chmurzyński, Karol Fidyk). Drugie miejsce zajął zespół UKS Olimpijczyk Drawsko Pomorskie. Obie drużyny doznały jednej porażki, a o miejscu decydowała różnica małych punktów, których gospodarze zdobyli o 11 więcej od ekipy z Drawska Pomorskiego. Trzecie miejsce wywalczyła druga drużyna UKS Suchanik Gdańsk w składzie (Bartek Beszczynski, Krzysiek Horeczy, Adrian Kusznerczuk). W ich przypadku również decydowały małe punkty, który uzyskali o 15 więcej od ekipy z SP 58 Gdańsk, która ostatecznie uplasowała się na 4 miejscu.

W kategorii dwójek zwyciężył zespół UKS PLAS Warszawa, który w całym turnieju nie przegrał żadnego meczu. Drugie miejsce zajął drugi zespół SPARTY Braniewo, trzecią pozycje wywalczył pierwszy zespół SPARTY Braniewo. Najlepszym zespołem gospodarzy okazał się pierwszy zespół UKS Suchanik w składzie (Adam Śliwiński, Maciej Ptaszyński), który uplasował się na 6 miejscu.

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe koszulki z logo Klubu, słodycze oraz nagrody rzeczowe. Ponadto przyznano nagrody dla najlepszych i najwszechstronniejszych zawodników w obu kategoriach wiekowych.

Najwszechstronniejszy zawodnik „2” – Karol Redyk (SPARTA Braniewo)
Najlepszy zawodnik „2” – Karol Borkowski (UKS PLAS Warszawa)