Mistrzostwa Województwa 2010

FINAŁ WOJEWÓDZKI

XXXVIII IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

W MINI-PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW

W piątek 12 lutego 2010 roku w Zespole Szkół nr 4 w Malborku Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy zorganizował Wojewódzkie Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Mini Piłce Siatkowej Chłopców z rocznika 1997 i młodsi. Szkołę Podstawową nr 42 reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „SUCHANIK” Gdańsk.

W imprezie udział wzięło 6 najlepszych drużyn z naszego regionu podzielonych na dwie grupy 3 – drużynowe. Drużyny składały się z 10 zawodników (w pierwszym secie 4+1 zawodników, w drugim 5 pozostałych). W grupach grano systemem „każdy z każdym”. Dwa najlepsze zespoły uzyskiwały awans do półfinałów, w których grały na krzyż
(A1 – B2, A2 – B1). Zwycięzcy grali o pierwsze miejsce, pokonani zaś o trzecie.

W grupie A zagrały: SP 8 Malbork, SP 9 Rumia, SP 42 Gdańsk. W pierwszym meczu zagraliśmy z ekipą z gospodarzy. Po dość nerwowym początku spowodowanym niezrozumiałymi decyzjami arbitrów pierwszy zespół przegrywał 3 - 9. Po przerwie nasi chłopcy pokazali swoimi umiejętnościami, kto jest lepszy i ostatecznie wygrali pierwszego seta 25 – 13. W drugim secie również bez większych problemów nasi chłopcy ograli przeciwnika 25 – 15. W drugim meczu po słabej grze wygraliśmy 2:0 w setach (25 – 21, 25 – 21). W półfinale zagraliśmy przeciwko SP 10 z Tczewa. W pierwszym secie bez większych problemów wygraliśmy 25 – 8, w drugim zaś końcówka zdecydowała o minimalnym zwycięstwie naszego zespołu 25 – 22. W drugim meczu półfinałowym SP 9 Rumia wygrała po tie – breaku z SP 6 Starogard Gdański 2:1 w setach.

W finale po raz drugi zagraliśmy z ekipą SP 9 Rumia. Po bardzo dobrej i mądrej grze całego pierwszego oraz drugiego zespołu wygraliśmy mecz 2:0 (25:11, 25:10). W całych Mistrzostwach nie przegraliśmy żadnego seta.

W czerwcu będziemy reprezentować województwo pomorskie na Mistrzostwach Polski.