Mistrzostwa Gdańska 2017

Mistrzostwa Gdańska Szkół Podstawowych
w Mini Piłce Siatkowej

Dnia 1 marca 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 12 odbył się
Finał Mistrzostw Gdańska Szkół Podstawowych w Mini Siatkówce Chłopców. Po pewnych wygranych w dwóch pierwszych etapach w półfinale natrafiliśmy na zespół gospodarzy. Przewaga umiejętności naszych chłopców była bardzo widoczna. Wygrywamy w dwóch krótkich setach (25:10, 25:15). W drugim meczu półfinałowym chłopcy z SP 8 niespodziewanie pokonali w tie – breaku SP 85 z Jasienia. A więc, po raz kolejny przyszło nam zagrać z uczniami z Chełmu, z którymi spotkaliśmy się we wcześniejszym etapie. Niepodważalna przewaga w pierwszym secie naszych chłopców i wygrana 25:11. Do drugiego seta, zespół z SP 8 wystawił mocniejszy skład. Nasi młodzi chłopcy dzielnie walczyli, ale przegrali 15:25. Trzeci set to ponownie przewaga naszych chłopców (choć było widać zdenerwowanie) i pewna wygrana 15:5. To już trzeci z rzędu tytuł Mistrzów Gdańska uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 42 w Gdańsku. Już za kilkanaście dni czeka nas finał wojewódzki.