Mistrzostwa Gdańska 2016

Mistrzostwa Gdańska Szkół Podstawowych
w Mini Piłce Siatkowej

Dnia 3.03.2016 roku w Szkole Podstawowej nr 85 odbyły się
Finały Mistrzostw Gdańska Szkół Podstawowych w Mini Siatkówce Chłopców. Nasi siatkarze bez problemów wygrali dwa wcześniejsze etapy rozgrywek i w meczu półfinałowym spotkali się z SP 55, która zajęła drugie miejsce w swojej grupie eliminacyjnej. Od początku chłopcy narzucili swój rytm gry i pewnie pokonali przeciwników 2:0 (25:8, 25:5). W finale, w którym spotkaliśmy się z gospodarzem SP 85 zaczęliśmy nerwowo i cały czas musieliśmy gonić rywala. Przygrywaliśmy już 21:24, ale dzięki dobrej zagrywce Filipa Kowalskiego wyrównaliśmy stan seta na 24:24. Ponownie obroniliśmy kolejnego setballa i ostatecznie pokonaliśmy chłopców z UKS Jasieniak 27:25. W drugim secie, w którym grali chłopcy z piątych klas wyrównana walka trwała tylko do stanu 7:10. W tym momencie na zagrywkę wszedł Piotr Kuras, który zdobył kolejno 9 punktów doprowadzając do stanu 16:10. Nasi chłopcy poczuli się na tyle pewnie, że nie dali się przeciwnikom dogonić wygrywając 25:14, a całe spotkanie 2:0. Zwycięstwo w finale dało nam drugi z rzędu tytuł Mistrzów Gdańska.