Mikołajki 2014

III Mikołajkowy Turniej Siatkówki
o Puchar Dyrektora SP 42
„Dziecko + Rodzic”

Szkoła Podstawowa nr 42 oraz Uczniowski Klub Sportowy „SUCHANIK” byli organizatorami III Mikołajkowego Turnieju Siatkówki o Puchar Dyrektora SP 42 „Dziecko + Rodzic”. Uroczystego otwarcia dokonał Pan Krzysztof Jankowski – prezes UKS Suchanik. W imprezie, która odbyła się w niedzielę 7 grudnia 2014 roku udział wzięło 16 par podzielonych na 4 grupy. W  pierwszym etapie mecze rozgrywane były system „każdy z każdym” do 15 punktów. Wszystkie pary uzyskiwały awans do drugiego etapu. Dwie najlepsze ekipy z każdej grupy uzyskiwały awans do grup E i F, gdzie rywalizowały o miejsca 1-8. Drużyny, które zajęły trzecią pozycje w swoich grupach rywalizowały o miejsca 9-12, z czwartych zaś grały o miejsca 13-16. Zwycięzcy grup E i F spotkali się w finale, ekipy z drugich miejsc grały o trzecie miejsce grając z trzecich miejsc walczyły o 5 miejsce, zaś z czwartych o 7 miejsce. W turnieju pomagali starsi wychowankowie Klubu, sędziując mecze oraz wręczając nagrody.

Zwycięskim zespołem okazali się Kinga i Eugeniusz Domjan, którzy w całym turnieju nie przegrali żadnego meczu. Na drugim miejscu uplasowała się para Jakub i Beata Graczyk. Trzecie miejsce wywalczyli Michał i Tomasz Balcerowscy.

Najlepsze zespoły zostały nagrodzone pucharami, medalami oraz koszulkami klubowymi. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody w postaci słodyczy. Ambicja i poziom zaangażowania dzieci i ich rodziców była ogromna, a emocje im towarzyszące stały na bardzo wysokim poziomie - tak jakby grano i mistrzosto świata.