Mikołajki 2013

II Mikołajkowy Turniej Siatkówki
o Puchar Dyrektora SP 42
„Dziecko + Rodzic”

Szkoła Podstawowa nr 42 oraz Uczniowski Klub Sportowy „SUCHANIK” byli organizatorami II Mikołajkowego Turnieju Siatkówki o Puchar Dyrektora SP 42 „Dziecko + Rodzic”. Uroczystego otwarcia dokonał Pan Krzysztof Jankowski – prezes UKS Suchanik. W imprezie, która odbyła się w niedzielę 8 grudnia 2013 roku udział wzięło 17 par podzielonych na 4 grupy. W  pierwszym etapie mecze rozgrywane były system „każdy z każdym” do 21 punktów. Wszystkie pary uzyskiwały awans do drugiego etapu. Dwie najlepsze ekipy z każdej grupy uzyskiwały awans do grup E i F, gdzie rywalizowały o miejsca 1-8. Drużyny, które zajęły trzecią pozycje w swoich grupach rywalizowały o miejsca 9-12, z czwartych zaś grały o miejsca 13-17. Zwycięzcy grup E i F spotkali się w finale, ekipy z drugich miejsc grały o trzecie miejsce grając z trzecich miejsc walczyły o 5 miejsce, zaś z czwartych o 7 miejsce. W turnieju pomagali starsi wychowankowie Klubu, sędziując mecze oraz wręczając nagrody.

Najlepszym zespołem okazali się Kuba i Wojciech Więckowicz, którzy w całym turnieju nie przegrali żadnego meczu. Na drugim miejscu uplasowała się para Wiktor i Andrzej Kowalczyk, którzy po zaciętej walce ulegli w finale 18:21. Trzecie miejsce wywalczyli Mateusz i Mariusz Kusznerczuk. Należy dodać, iż Mateusz dopiero od dwóch miesięcy trenuję siatkówkę. Dzięki dobrej współpracy z tatą pokonali parę Jan i Wojtek Górski 21:17.

Najlepsze zespoły zostały nagrodzone pucharami, medalami oraz koszulkami klubowymi. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody w postaci słodyczy. Dzięki wprowadzonej zasadzie, iż nie wolno przebijać piłki na raz współpraca między dzieckiem, a rodzicem była widoczna, a mecze oglądało się z przyjemnością.