Kinder + Sport 2016

Mistrzostwa Województwa Pomorskiego
w Mini Siatkówce Chłopców
o Puchar Kinder + Sport 2016

Pomorski Wojewódzki Związek Piłki Siatkowej był organizatorem Wojewódzkich Mistrzostw w Mini Siatkówce Chłopców. W imprezie wzięło łącznie udział 127 chłopców w trzech kategoriach wiekowych. Finały odbyły się w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim. W sobotę 7 maja 2016 roku rywalizowali najstarsi chłopcy w kategorii czwórek – 11 zespołów. Dzień później rano grały „2” – 16 zespołów, a popołudniu „3” – 14 zespołów. W pierwszym etapie we wszystkich kategoriach rywalizowano w grupach systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów do 15 punktów, tie – break do 11 punktów. W kategorii czwórek do drugiego etapu barażowego awans uzyskiwały drużyny, które zajęły drugie i trzecie miejsca w swoich grupach grając na krzyż. W trzecim etapie najlepsze drużyny z pierwszej rundy rywalizowały w półfinale z ekipami, które wygrały swoje mecze barażowe. Zwycięzcy grali w finale, przegrani zaś toczyli walkę o trzecie miejsce. W kategoriach najmłodszych rozgrywano wcześniej mecze ćwierćfinałowe oraz o miejsca 5-8.

Kategoria „2” - udział wzięło 32 dzieci.

Baraże

SAPS Starogard Gdański IV – UKS Jasieniak Gdańsk II – 2:1 (15:7, 10:15, 11:7)
UKS Suchanik Gdańsk I – SAPS Starogard Gdański III – 2:0 (15:10, 15:13)
Lotos Trefl Gdańsk II – SAPS Starogard Gdański VI – 2:0 (15:13, 16:14)
UKS Jasieniak Gdańsk I – Alpat Gdynia – 2:0 (15:11, 15:6)

Ćwierćfinały

UKS Jasieniak Gdańsk I – SAPS Starogard Gdański II – 2:0 (15:10, 15:6)
SP Gnieżdżewo – SAPS Starogard Gdański IV – 2:0 (15:5, 15:6)
SAPS Starogard Gdański I – UKS Suchanik Gdańsk I – 2:0 (15:8, 15:6)
Lotos Trefl Gdańsk I – Lotos Trefl Gdańsk II – 2:0 (15:9, 15:5)

Półfinały

Lotos Trefl Gdańsk I – SP Gnieżdżewo – 2:0 (15:11, 15:6)
SAPS Starogard Gdański I – UKS Jasieniak Gdańsk I – 2:1 (13:15, 15:5, 11:8)

o 3 miejsce

SP Gnieżdżewo – UKS Jasieniak Gdańsk I – 2:0 (21:19, 15:11)

Finał

Lotos Trefl Gdańsk I – SAPS Starogard Gdański I – 2:0 (17:15, 15:8)

6. Lotos Trefl Gdańsk II

7. UKS Suchanik Gdańsk I (Jakub Konieczny, Patryk Pappe)

W finale rocznika 2004 nasz Klub reprezentował zespół w składzie
(Piotr Kuras, Mateusz Kusznerczuk, Maciej Feliks, Igor Graczyk). W pierwszym etapie chłopcy wygrali wszystkie mecze i awansowali do ćwierćfinału, gdzie spotkali się z trzecim zespołem UKS SET Starogard Gdański. Drużyna gospodarzy zagrała tego dnia bardzo dobrze i wygrała pierwszego seta na przewagi 19:17. W drugim przeciwnicy prowadzili już 10:6, ale na całe szczęście nasi chłopcy wrzucili wyższy bieg i zdobyli 8 punktów z rzędu. Ostatecznie wygraliśmy seta 15:11, a w tie – breaku postawiliśmy "kropkę nad i" pokonując rywala 11:6. Półfinał to piękna walka, pełna emocji, świetnych obron i potężnych ataków naszego lidera, którym był Mateusz Kusznerczuk. W tymże meczu z Alpatem Gdynia, wszystkie sety kończyły się na przewagi, a ostatnia akcja, która dała nam przepustkę do finału trwała kilkanaście zaciętych wymian zakończona bombowym atakiem wcześniej wspomnianego Mateusza. W finale czekała na nas drużyna gospodarzy, która nie doznała jeszcze porażki w tym roku. UKS SET Starogard Gdański I z ambicjami zwycięstwa w Wielkim Finale Mistrzostw Polski potwierdził klasę i pokonał nasz zespół w dwóch setach.

Kategoria „3” - udział wzięło 47 dzieci.

Baraże

SPS Lębork II – Trefl Gdańsk II – 2:0 (15:5, 15:12)
UKS SET Starogard Gdański II – PSP 4 Starogard Gdański I – 2:0 (15:13, 15:13)
UKS SET Starogard Gdański III – SPS Lębork I – 2:1 (15:10, 8:15, 11:8)
UKS w Jastarni – UKS Gwiazda Borowy Młyn – 2:1 (12:15, 15:19, 11:8)

UKS SET Starogard Gdański I – UKS SET Starogard Gdański II – 2:0 (15:5, 15:8)
Alpat Gdynia – UKS w Jastarni – 2:0 (15:7, 15:8)
UKS Suchanik Gdańsk – UKS SET Starogard Gdański III – 2:1 (17:19, 15:12, 11:6)
Trefl Gdańsk I – SPS Lebork II – 2:0 (16:14, 15:9)

Półfinały

UKS Suchanik Gdańsk – Alpat Gdynia – 2:1 (16:14, 13:15, 11:9)
UKS SET Starogard Gdański I – Trefl Gdańsk I – 2:0 (15:8, 15:7)

o 3 miejsce

Trefl Gdańsk I – Alpat Gdynia – 2:0 (15:8, 15:11)

Finał

UKS SET Starogard Gdański I – UKS Suchanik Gdańsk – 2:0 (15:10, 15:9)

13-14. UKS Wilki Chwaszczyno

Kategoria „4” - udział wzięło 48 dzieci.

Baraże

Trefl Gdańsk – SAPS Starogard Gdański I – 2:1 (15:11, 9:15, 11:9)
UKS Wilki Chwaszczyno I – SPS Lębork – 2:0 (15:9, 15:12)

Półfinały

UKS AS Koczała/SPS Lębork – Trefl Gdańsk – 2:0 (15:10, 15:9)
UKS Jasieniak Gdańsk – UKS Wilki Chwaszczyno I – 2:0 (15:8, 15:8)

o 3 miejsce

UKS Wilki Chwaszczyno I – Trefl Gdańsk – 2:0 (15:8, 15:8)

Finał

UKS Jasieniak Gdańsk – UKS AS Koczała/SPS Lębork – 2:0 (15:7, 15:12)

9-10. UKS Wilki Chwaszczyno I
9-10. UKS Suchanik Gdańsk (Piotr Kopernik, Jakub Więckowicz, Filip Kowalski, Przemek Marcinek)
11. SAPS Starogard Gdański III

Najlepszym zespołom wręczali medale i nagrody – Marzena Klein – dyrektor OSIR w Starogardzie Gdańskim, Paweł Papke – Prezes PZPS, Stanisław Kwiatkowski – Wice prezes PWZPS oraz Krzysztof Jankowski – koordynator mini siatkówki. Pierwsze trzy zespoły otrzymały medale, nagrody od firmy Kinder + Sport oraz koszulki. Zwycięskie ekipy otrzymały dodatkowo statuetki.  Wszyscy uczestnicy otrzymali słodycze w postaci batonów kinder. Trzy najlepsze ekipy będą reprezentowały województwo pomorskie w Finałach Mistrzostw Polski, które odbędą się w Częstochowie w terminie 7-10 lipca 2016 roku.

Zdjęcia z turnieju znajdziesz w galerii

ukssuchanik.pl.tl/Galeria/kat-38.htm

Otwarte Mistrzostwa Trójmiasta

Pomorski Wojewódzki Związek Piłki Siatkowej był organizatorem Otwartych Mistrzostw Trójmiasta w Mini Siatkówce Chłopców, które odbyły się w Szkole Podstawowej nr 42 w Gdańsku. W imprezie wzięło łącznie udział 240 chłopców w trzech kategoriach wiekowych. W sobotę 5 marca 2016 roku grały czwórki, a dzień później w niedzielę 6 marca swoje zmagania toczyły dwójki i trójki.

W kategorii "2" wystartowało 40 zespołów (88 dzieci), podzielonych na 8 grup. W pierwszym etapie rywalizowano na pięciu boiskach systemem „każdy z każdym” do 15 punktów. Do drugiego etapu awans uzyskiwały dwie najlepsze drużyny z każdej grupy, które od 1/8 finału grały systemem pucharowym do dwóch wygranych setów do 11 punktów (tie – break do 8 punktów). Zespoły, które awansowały do ćwierćfinałów toczyły walkę jeszcze w trzech spotkaniach o miejsca 1 – 8. Nasz Klub reprezentowały dwa zespoły. Pierwszy w składzie (Patryk Pappe, Michał Piliczewski) zajął drugie miejsce w grupie i znalazł się w najlepszej szesnastce, gdzie uległ UKS Jasieniak I 0:2 (6:11, 1:11). Drugi zespół w składzie (Mikołaj Przybyszewski, Hubert Rybiński) z jedną wygraną zakończył rywalizację na czwartym miejscu w grupie.

SAPS Starogard Gdański II – UKS Jasieniak Gdańsk I – 2:0 (11:8, 11:5)
SAPS Starogard Gdański I – SAPS Starogard Gdański III – 2:0 (11:4, 11:5)
Trefl Gdańsk II – SAPS Starogard Gdański VI – 2:0 (12:10, 11:7)
Trefl Gdańsk I – Alpat Gdynia I – 2:0 (11:4, 11:8)

Półfinały

Trefl Gdańsk I – SAPS Starogard Gdański I – 2:0 (11:7, 11:8)
SAPS Starogard Gdański I – Trefl Gdańsk II – 2:0 (11:5, 11:6)

o 3 miejsce

SAPS Starogard Gdański I – Trefl Gdańsk II – 2:0 (11:6, 12:10)

Finał

Trefl Gdańsk I – SAPS Starogard Gdański II – 2:0 (11:6, 11:2)

8. SAPS Starogard Gdański VI

W kategorii „3” wystartowało 20 zespołów (66 dzieci), podzielonych na 4 grupy. W pierwszym etapie rywalizowano na czterech boiskach systemem „każdy z każdym” do 15 punktów. Do drugiego etapu awans uzyskiwały dwie najlepsze drużyny z każdej grupy, które od ćwierćfinału grały systemem pucharowym do dwóch wygranych setów do 11 punktów (tie – break do 8 punktów). Zespoły, które awansowały do ćwierćfinałów toczyły walkę jeszcze w trzech spotkaniach o miejsca 1 – 8. Nasz Klub reprezentowały jeden zespół w składzie (Piotr Kuras, Mateusz Kusznerczuk, Maciej Feliks, Igor Graczyk). Chłopcy wygrali swoją grupę, ale najwięcej problemów mieli z ekipą z Jastarni, z którą po obronie 3 meczboli wygrali 18:16. Po łatwej wygranej w ćwierćfinale z Alpatem II, w półfinale dopiero w tie-breaku pokonali rywali na przewagi. Pomimo, że w finale przegrali z najlepszą drużyną naszego województwa to stawili dzielnie czoła przeciwnikom, nieznacznie przegrywając w obu setach.

UKS Suchanik Gdańsk – Alpat Gdynia II – 2:0 (11:4, 11:4)
Alpat Gdynia I – Trefl Gdańsk II – 2:1 (8:11, 13:11, 8:6)
Trefl Gdańsk I – UKS w Jastarni I – 2:0 (12:10, 11:5)
UKS SET Starogard Gdański I – SPS Lębork I – 2:0 (11:6, 11:3)

Półfinały

UKS Suchanik Gdańsk – Alpat Gdynia I – 2:1 (6:11, 11:7, 8:6)
UKS SET Starogard Gdański I – Trefl Gdańsk I – 2:0 (11:2, 11:6)

o 3 miejsce

Alpat Gdynia I – Trefl Gdańsk I – 2:0 (11:8, 11:3)

Finał

UKS SET Starogard Gdański I – UKS Suchanik Gdańsk – 2:0 (11:7, 11:8)

7-8. UKS w Jastarni I

W kategorii „4” wystartowało 19 zespołów (86 dzieci) podzielonych na 4 grupy. W pierwszym i drugim etapie rywalizowano na trzech boiskach systemem „każdy z każdym” do 15 punktów.  Do drugiego etapu awans uzyskiwały dwie najlepsze drużyny z każdej grupy, które od ćwierćfinału grały systemem pucharowym do dwóch wygranych setów do 11 punktów (tie – break do 8 punktów). Zespoły, które awansowały do ćwierćfinałów toczyły walkę jeszcze w trzech spotkaniach o miejsca 1 – 8. Nasz Klub reprezentowały dwa zespoły. Pierwszy w składzie (Filip Kowalski, Przemek Marcinek, Sebastian Kmiotek, Mateusz Kusznerczuk) wygrał swoją grupę, a w ćwierćfinale trafił na późniejszych zwycięzców UKS AS Koczała przegrywając do 1:11, 4:11. Drugi zespół w składzie (Filip Grabowski, Kacper Serkowski, Marcel Strzyżewski, Kuba Kowalski) z jedną wygraną zakończył swoją grę na czwartym miejscu w grupie.

UKS AS Koczała/SPS Lębork – UKS Suchanik Gdańsk I – 2:0 (11:1, 11:4)
SAPS Starogard Gdański I – Alpat Gdynia I – 2:0 (11:4, 11:5)
UKS Wilki Chwaszczyno I – Trefl Gdańsk II – 2:0 (11:9, 12:10)
UKS Jasieniak Gdańsk I – SPS Lębork – 2:1 (11:7, 7:11, 9:7)

Półfinały

UKS AS Koczała/SPS Lębork – UKS Jasieniak Gdańsk I – 2:0 (11:6, 15:13)
SAPS Starogard Gdański I – UKS Wilki Chwaszczyno I – 2:0 (11:4, 11:4)

o 3 miejsce

UKS Jasieniak Gdańsk I – UKS Wilki Chwaszczyno I – 2:0 (11:9, 11:5)

Finał

UKS AS Koczała/SPS Lębork – SAPS Starogard Gdański I – 2:0 (11:6, 11:7)

7-8. Alpat Gdynia I

Najlepszym zespołom Pan Krzysztof Jankowski koordynator mini siatkówki PWZPS wręczał puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe za pierwsze trzy miejsce we wszystkich kategoriach. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodycze w postaci batonów i soczków. Przez dwa dni we wszystkich kategoriach rozegrano ponad dwieście meczy. Część z nich stało na bardzo wysokim poziomie sportowym, a niektóre akcje były tak wspaniałe, że ręce same składały się do oklasków. Kto wie, może już za kilka lat któryś z tych chłopców będzie bronił barw narodowych. Wszystkim uczestnikom należą się ogromne brawa za walkę i ambitną postawę w każdym meczu.